Zawody strzeleckie i pływackie w ramach IV krasnostawskiej Senioriady

W dniu 16 czerwca 2018 roku Zarząd Koła SEIRP w Krasnymstawie w ramach IV Senioriady Krasnostawskiej zorganizował zawody strzeleckie na strzelnicy w Borowicy. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele takich organizacji senioralnych jak: Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów ZNP, Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział w Krasnymstawie oraz Radni Rady Seniorów Miasta Krasnystaw. Zawody podzielono na dwie kategorie: indywidualną i drużynową a strzały oddawano z karabinka sportowego 5,6 mm.

W klasyfikacji indywidualnej zaszczytne pierwsze miejsce zajął nasz Kolega Krzysztof Ciechan uzyskując 89 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Stanisław Toczony (Uniwersytet Trzeciego Wieku), zdobywając 82 pkt. Trzecie miejsce natomiast wywalczył Kolega Stanisław Bojarski, który uzyskał 81 punktów.

Wyniki klasyfikacji drużynowej przedstawiają się następująco:

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych - 245 pkt.

Uniwersytet Trzeciego Wieku /I drużyna/ - 228 pkt.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów ZNP - 226 pkt.

Uniwersytet Trzeciego Wieku /II drużyna/ - 205 pkt.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - 176 pkt.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej - 66 pkt.

Nagrodę specjalną otrzymała Pani Ewa Kwiecień (Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów ZNP), zdobywając tytuł najlepiej strzelającej kobiety. Każdemu z uczestników wręczono drobny upominek za udział w turnieju.

Następnie w dniu 23 czerwca 2018r. na Krytej Pływalni w Krasnymstawie odbyły się zawody pływackie w ramach IV Senioriady zorganizowane przez Radę Seniorów Miasta Krasnystaw, Sekcję Emerytów i Rencistów ZNP Krasnystaw oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Udział wzięło 16 zawodników. Rywalizowali oni w konkurencjach 25m stylem dowolnym i klasycznym. Następnie mieli do pokonania sztafetę 25m stylem dowolnym, kobiety kontra mężczyźni. Na zakończenie uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły i rywalizowali w wyścigach. W śród nich również nasi koledzy Mirosław Sidor i Jan Proskura ze stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych. I miejsce na 25 m stylem klasycznym zajął Mirosław Sidor, II miejsce Jan Proskura. II miejsce na 25 m stylem dowolnym zajął Mirosław Sidor a III Jan Proskura.

Najlepsi za miejsca I – III otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Krasnystaw, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każdy dostał także worek sportowy ufundowany przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Najstarsza seniorka mająca 83 lata została nagrodzona dyplomem super seniora i nagrodą.

Krasnostawscy seniorzy pokazali, że potrafią się świetnie bawić i przezwyciężać swoje słabości, uczestnicząc w sportowych zmaganiach. Niejeden młody człowiek mógłby pozazdrościć formy i determinacji z jaką walczyli w zawodach.